توسعه و عمران تایباد در یک نگاه

آگهی دعوت مجمع عمومی عادی مرحله اول

مجمع عمومی عادی  مرحله اول  شرکت تعاونی  توسعه و عمران شهرستان تایباد بادستورجلسه  انتخاب نمایندگان اعضا جهت حضور در مجامع عمومی عادی سالیانه به تفکیک هر حوزه  در روز شنبه  مورخ 15/9/1399 از ساعت 8  لغایت  16 به نشانی تعیین شده ذیل  بصورت الکترونیکی تشکیل می گردد.

برای مشاهده آگهی کلیک نمایید

فرماندار شهرستان تایباد، در جمع نمازگزاران مسجد جامع مالک الملک، اظهار کرد: در دو سال گذشته دولت شرایط سختی را پشت سر گذاشته است، تحریم هایی را شاهد بودیم که حتی در دوران جنگ

تحمیلی نیز سابقه نداشته است و درآمد های نفتی به شدت کاهش پیدا کرده است. مالیات منبع دیگر درآمد دولت با شرایط کرونایی کاهش پیدا کرد و همین شرایط هزینه های دیگری در حوزه های مختلف به دولت و مردم تحمیل کرد. با این وجود اما با تدابیر و تمهیداتی که دیده شد، با همراهی و همکاری ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم شریف ایران، کمترین تبعات را شاهد بودیم.

 

محسن سیاح با اشاره به اینکه از ابتدای شروع ماموریت وی در شهرستان دو دغدغه اشتغال و سهم مردم در مرز دوغارون، مطرح شده است، گفت: تایباد علاوه بر کشاورزی، از مزیت های مرزی نیز برخوردار است و تلاش کردیم از این مزیت ها بهره گیری نماییم. در این خصوص به دنبال راهکار بودیم تا اینکه تعاونی توسعه و عمران شهرستان را فعال کردیم، این تعاونی می تواند از ظرفیت فوق العاده و کم نظیر مرز زمینی دوغارون نهایت استفاده را ببرد. با توجه به اینکه فعالیت های مرزی رقابتی نیست، نتوانستیم تا امروز از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

نماینده عالی دولت در خصوص پروژه های این تعاونی به پایانه سوخت دوغارون اشاره کرد و گفت: این پروژه در حال تجهیز کارگاه است و از پروژه های استاندار خراسان رضوی است همچنین برای توسعه فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، به دنبال مشارکت تعاونی توسعه و عمران هستیم. تا کنون بیش از 400 تعاونی در شهرستان به ثبت رسیده است، اما هیچ تعاونی اختیارات این تعاونی را ندارد، در خراسان رضوی، تا کنون 4 تعاونی ثبت شده است و این تعاونی پنجمین تعاونی خراسان رضوی است و با توجه به پشتیبانی حاکمیت و اختیارات ویژه ای که قانونگذار به این تعاونی داده است، می توانیم به دنبال سهم مردم در اقتصاد شهرستان باشیم.

فرماندار تایباد ادامه داد: اقتصاد مرز دوغارون در اختیار افراد خاصی است و به دنبال آن هستیم تا از این فعالیت ها به نفع مردم تایباد استفاده نماییم. با سه ظرفیت پشتیبانی حاکمیت و اختیارات ویژه قانونی و پشتوانه مردمی، این تعاونی می تواند رقابت در مرز دوغارون ایجاد کند. این تعاونی به دنبال محدودیت برای فعالان مرز دوغارون نیست، هدف آن توسعه و گسترش فعالیت های مرزی دوغارون است. 

وی افزود: از بیست روز پیش با رونمایی از نماد این تعاونی فعالیت های آن آغاز شد، در هنگام شروع پذیره نویسی، شایعه شد که فرماندار تایباد هفته آینده تغییر خواهد کرد، هدف با ظرافت خاصی ناامید کردن مردم و حذف تعاونی بود، با وجود این شایعات مردم استقبال بسیار خوبی داشتند و این وظیفه ما را سنگین تر کرد و ما باید به دنبال این باشیم که پاسخ مناسبی برای این اعتماد مردم داشته باشیم. نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی حمایت ویژه ای از این تعاونی داشتند. 

سیاح با گلایه از برخی رسانه های شهرستان گفت: متاسفانه در جریان این تعاونی برخی خبرنگاران سکوت اختیار کردند، که جای سوال دارد. کسی که دغدغه اشتغال و معیشت شهرستان را دارد، باید در این حوزه مشارکت فعال کند. بنابراین طی روزهای آینده ممکن است شاهد فضاسازی و شایعات باشیم، مردم به شایعات توجه نکنند زیرا تعاونی طبق برنامه زمانبندی به ثبت خواهد رسید. 

 

وی تاکید کرد: به دلیل مشارکت فراتر از حد تصور ما و کمبود نیروی انسانی در حوزه احراز وضعیت بومی این وضعیت کمی زمانبر شده است، اما به زودی ان شالله روند ثبت تکمیل خواهد شد و کار تعاونی آغاز خواهد شد.

Template Design:Dima Group

شهرستان تایباد، بلوار شریعتی، ساختمان هسته اقتصاد مقاومتی شهرستان تایباد، واحد4

دسترسی سریع

پذیره نویسی سهام (پایان یافته)

سوالات متداول

فهرست پروژه ها

پرتال سهامداران

تماس با ما

شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان تایباد
تلفن: 54504، 54537515
شناسه ملی:****
كد اقتصادي:******
کد پستی:*****
بلوار شریعتی، ساختمان هسته اقتصاد مقاومتی شهرستان تایباد